ŞEHRİMİZİN 25 FARKLI BÖLGESİNDE, AÇIK HAVA REKLAMLARI İLE “TRAFİK ...

          ŞEHRİMİZİN 25 FARKLI BÖLGESİNDE, AÇIK HAVA REKLAMLARI İLE “TRAFİK KAZASI ve SİGORTA SORUNLARINDA ARACILARA GÜVENMEYİN, MAĞDUR OLMAMAK İÇİN AVUKATINIZA DANIŞIN” SLOGANIYLA AVUKATLIK MESLEĞİNİN ÖNEMİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPTIK

          Şehrimizin 25 farklı bölgesinde, açık hava reklamları ile “TRAFİK KAZASI ve SİGORTA SORUNLARINDA ARACILARA GÜVENMEYİN, MAĞDUR OLMAMAK İÇİN AVUKATINIZA DANIŞIN“ sloganıyla  avukatlık mesleğinin önemi hakkında bilgilendirme yaptık.

          Konu ile ilgili açıklama yapan Baro Başkanımız Adem Aktürk,

          “Avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetini sadece AVUKATLAR verebilir.

          Hukuki sorunların çözüm yeri; arzuhalciler, hasar danışmanlık şirketleri veya aracı kurumlar değil, avukatlardır.

          HUKUKİ RİSKİ EN AZA İNDİRMEK, ANCAK ve ANCAK AVUKATA DANIŞMAKLA MÜMKÜNDÜR.

          Halkımızı, avukat hariç bu tür hasar danışmanlık şirketi adı altında sizi arayanların ofislerine asla ve asla gitmeyin diye uyarmak istiyorum.

          Bu şirket ve kişiler vatandaşı, ‘zararını peşin ödüyorum, gerisi ile seni ilgilenmekten kurtarıyorum’ diye çok düşük meblağlarla kandırmakta ve büyük mağduriyete yol açmaktadırlar.

          Gelen telefonlara da asla itibar etmeyin. Gerçekten mağdur olursunuz.

          Avukata en son gitmeyin, avukata en başta gelin.

          Vatandaş bir kazaya maruz kaldıysa, hakkını arayacağı yer mahkemeler ve avukatlardır.

          Yasal olmayan yollarla gerek Avukatlarınızın yetkisini gasp eden gerekse vatandaşlarımızın mağduriyetlerine neden olan hasar takip şirketleri ve aracı kuruluşlar üzerinde sıkı bir şekilde denetim ve takip yapılacağımızı; tespiti yapılan kişi ve kuruluşlar hakkında gerekli her türlü yasal yollara başvurulacağının bilinmesini tüm meslektaşlarımıza ve vatandaşlarımıza, basınımıza duyuruyoruz.” Dedi.

Av. Adem AKTÜRK
Erzincan Barosu Başkanı

Tarih : 18.09.2019
Görüntülenme : 144 kez görüntülendi


Fotoğraflarakbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama