MALAZGİRT ZAFERİNİN 946. YILDÖNÜMÜ MESAJI

          Türk-İslam tarihinin en büyük zaferlerinden biri olan, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan ve Anadolu’nun Türkleşmesini sağlayan   Malazgirt Zaferi’nin 946. Yıl dönümünü tebrik ediyorum. 

          Anadolu, Malazgirt Zaferi ile bize vatan olmaya başlamış, Milletimizin tarihi yürüyüşünü ve ilerleyişini hızlandırmıştır. 

          Bin yıldır vatan toprağı olan, kıyamete kadar vatan toprağı kalacak Anadolu'nun kilidi açılmıştır. 

          Siyasi ve askeri sonuçlarıyla Türk ve dünya tarihine damga vuran Malazgirt Zaferi, farklı inanç, dil, köken ve kültürlerin barış ve hoşgörü içinde yaşadığı bir medeniyetin ilk adımı olmuştur.

          Bu zaferden sonra zulmün yerini adalet, düşmanlığın yerini kardeşlik, kinin yerini sevgi almıştır. 

          Anadolu’nun kapılarını Türklere açan, adaletli ve merhametli yönetim anlayışıyla tarihe geçen Sultan Alparslan, asırlar boyunca sürecek olan barış, hoşgörü ve sevgiyi esas alan ortak yaşam kültürünün temellerini atmıştır. 

          Malazgirt ruhu, bizleri birbirimize sıkı sıkı bağlayan çok güçlü bir bağ olmuştur ve tarih boyunca milletin ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

          Milletimiz; asırlar sonra aynı azim ve kararlılıkla vatan topraklarına sahip çıkmakta, art niyetli tüm girişimlere birlik ve beraberlik içinde karşı koymaktadır. 

          Bu duygularla; bizlere bu toprakların kapılarını açan Büyük Komutan Sultan Alparslan ve aziz Şehitlerimizi  rahmet ve minnetle yad ediyor, vatandaşlarımızın 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’ni kutluyorum.

Av. Adem AKTÜRK
Erzincan Barosu Başkanı

Tarih : 26.08.2017
Görüntülenme : 184 kez görüntülendi


Fotoğraflarakbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama