BARO BAŞKANIMIZ AV. ADEM AKTÜRK’ÜN; MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’UN VEFAT YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJI

Vefatının 84. Yılında İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve rahmetle anıyoruz.

Eşsiz fikir ve edebiyat insanı Mehmet Akif Ersoy; Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Aziz Türk milletimizin büyük bir mücadele ile kazanmış olduğu İstiklal Savaşımızı, cephedeki kahramanlarımızın milli mücadele ruhunu; yüreğiyle, mısralarıyla ölümsüzleştirmiştir.

İstiklal ruhunu iliklerimize kadar hissettiğimiz İstiklal Marşımız, yok olmak üzere olan bir milletin yeniden doğuşunun destanıdır.

Mehmet Akif Ersoy, vatan mücadelesine yaptığı katkılarıyla, şiirleriyle, yazılarıyla kahraman ordumuza ve aziz milletimize umut vermiştir.

Türk milletinin zaferini ve bağımsızlığını en güzel şekilde anlatan, milletimizin duygu ve düşüncelerine tercüman olan İstiklal Marşımız, vatanımızda her daim yankılanmaya devam edecektir.

ALLAH, BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN.

Ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde İstiklal Marşı’mızın yazarı, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a Allah’tan rahmet diliyor; kendisini hürmet ve minnetle yad ediyoruz.

Av. Adem AKTÜRK
Erzincan Barosu Başkanı

Tarih : 24.12.2020
Görüntülenme : 29 kez görüntülendi


Fotoğraflarakbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama