BARO BAŞKANIMIZ AV. ADEM AKTÜRK’ÜN; SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ MESAJI

SARIKAMIŞ, BİR FEDAKARLIK ve KAHRAMANLIK ÖRNEĞİDİR.

Birinci Dünya Savaşı’nın en zor safhalarından biri olan Sarıkamış’ta, 90 bin askerimiz donarak inançları ve vatanları uğruna canlarını seve seve feda etti.

106 yıl önce bugün Sarıkamış’ta Şehit düşen askerlerimizin bu eşsiz yiğitlik destanı, büyük bir fedakârlık ve kahramanlık örneği olmanın yanında, gelecek kuşaklar için de birlik ve kardeşlik örneğidir.

Bizler, Sarıkamış Şehitletimizin bu fedakârlığını asla ve asla unutmayacak, şehitlerimizin uğruna canlarını verdikleri değerleri her zaman koruyup ve yaşatacağız.

Sarıkamış Harekatı, zor hava şartlarına aldırmadan vatanları için donarak can veren 90 bin askerimizin şahadete erdikleri bir hadise olarak hafızalarımıza kazınmıştır.

Bu harekat, Mehmetçiğin vatanı için her koşulda gözünü kırpmadan mücadeleye hazır  olduğunu ve canını seve seve verebileceğini bir kez daha göstermiştir.

Memleketin dört bir yanından gelen bu kahraman askerlerimiz olabilecek en zor koşullarla karşı karşıya kalmalarına rağmen tereddüt etmeden vatan için mücadele etmişlerdir.

Bizlerde bu mücadelenin kutsallığı ve kahraman askerlerimizin cesareti ile bu fedakarlığın bilincinde olarak onların izinde birlik ve beraberlik içerisinde vatan için her koşulda çalışmaya devam ediyoruz.

Sarıkamış’ta ve yurdun her köşesinde kahramanlık örneği göstererek adını tarihe yazdıran tüm Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, şükran ve minnetle anıyoruz.

Av. Adem AKTÜRK
Erzincan Barosu Başkanı

Tarih : 22.12.2020
Görüntülenme : 68 kez görüntülendi


Fotoğraflarakbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama