BARO BAŞKANIMIZ AV. ADEM AKTÜRK’ÜN; ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ERZİNCAN’A GELİŞİNİN 101. YIL DÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE KUTLAMA MESAJI

          Erzurum Kongresine katılmak üzere yaptığı yolculuk sırasında 1 Temmuz 1919 tarihinde ilimize gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlamanın sevincini yaşayan hemşerilerimiz, birlik ve beraberlik içerisinde onu bağrına basarak, coşkuyla karşılamışlar ve şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşamışlardır.

          Bugün bizler de aynı coşku ve heyecanla Büyük Önder’in Erzincan’a ilk teşriflerinin 101. yıl dönümünü kutluyoruz.

          1 Temmuz tarihi bağımsızlık güzergâhının önemli duraklarından biri olan Erzincan için, ayrı bir öneme sahiptir.

          Erzincan halkı, o zor günlerde, işgal güçlerinin tüm baskı ve zorlamalarına rağmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, bağımsızlık yolunda, her türlü desteği tereddütsüz vermiştir.

          Türk Milleti’nin yüksek vasıflarına güvenen, kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu ifade eden Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı, halkımızın vatan ve millet sevgisi, sabrı, azmi ve imanı ile kazandığı tarihi bir savaştır.

          Eşsiz bir zaferle taçlandırılan milli mücadelede halkımız tek yürek olmuş, tüm yokluk ve sıkıntılara rağmen birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilemiş ve zafere ulaşmıştır. 

          Bugün bizler de, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne ulaşmak için çalışıyor, birlik ve beraberlik içerisinde cennet vatanımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz.

          Erzincan’a gelişinin 101. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

Av. Adem AKTÜRK
Erzincan Barosu Başkanı

Tarih : 30.06.2020
Görüntülenme : 89 kez görüntülendi


Fotoğraflarakbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama