ELAZIĞ VE ÇEVRESİNDE YAŞANAN 6.8 ŞİDDETTİNDEKİ DEPREM YÜREĞİMİZİ YAKTI ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN

          24.01.2020 tarihinde saat 20.55 sularında Elazığ ili başta olmak üzere çevre illerde de yaşanan 6.8 şiddetindeki deprem ve beraberinde can kayıpları olduğu haberini maalesef büyük bir üzüntüyle öğrendik.

          Maalesef yıkıcı bir şiddette gerçekleşen deprem, memleketimiz dışında Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Malatya, Tunceli, Samsun, Tokat, Çorum, Sivas, Trabzon, Ordu, Giresun illerimizde de hissedildi.

          AFAD, depremde 41 kişinin yaşamını yitirdiğini, yaralı sayısının ise 1607 olduğunu açıkladı.

          Aynı zamanda depremin ardından yıkıcı olmasa da art arda 948 artçı deprem daha meydana geldi.

          Ülkemiz deprem nedeniyle adeta seferber oldu. Güvenlik güçlerinden kurtarma ekiplerine kadar tüm yetkililer gün boyu enkaz altında kalan insanlarımızı canlı olarak yerin altından çıkarabilmek için canla başla çalıştı.

          Umarız ki bir daha böyle büyük bir acıyı yaşamayız.

          Böyle felaketleri yaşamamız kaçınılmaz belki ama can ve mal kaybını en aza indirmek alınacak bilinçli önlemlerle elimizdedir.

          Feryatları, acıları yaşamamak için yerelinden geneline ülke yönetiminde bulunanların doğal afetlere karşı önceden gerekli tedbirleri alarak duyarlılık göstermelerini ve bu duyarlılığı yaşama geçirmelerini istiyoruz.

          Erzincan Barosu olarak deprem nedeniyle hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, acılı ailelerine sabırlar, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.

          Başta Elazığ ve Malatya olmak üzere depremden etkilenen şehirlerimizdeki meslektaşlarımıza ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Av. Adem AKTÜRK
Erzincan Barosu Başkanı

Tarih : 28.01.2020
Görüntülenme : 109 kez görüntülendi


Fotoğraflarakbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama