KÖY OKULLARINDA OKUYAN ÖĞRENCİLERİMİZE MOTİVASYON, İLETİŞİM, TAKIM OLMAK VE ROBOTİK UYGULAMALAR KONULARINDA GÖNÜLLÜ EĞİTİM VERDİK

          ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ, HER ZAMAN YANLARINDAYIZ

          Köy okullarında okuyan öğrencilerimize motivasyon, iletişim, takım olmak ve robotik uygulamalar konularında gönüllü eğitim verdik

          Akyazı Şehit Er Mesut Koyun Ortaokulu, Şehit Cengiz Topel Mithatpaşa Ortaokulu, Melikşah  İlkokulu ve  Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan çocuklarımızla buluştuk.

          Baro Başkanımız Av. Adem Aktürk ile beraber Av. Ayşe Yumuk, Av. Esma Akdağ, Av. Kadir Özkan, Av. Ahmet Samet Çetinel, Av. Betül Erdoğan, Av. Melike Gökçe Karakelle ve Av. Sedanur Balçık programlarda yer aldı.

          Baromuzun davetlisi olarak Erzincan’a gelen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinden Öğretim Görevlisi Kudret Armağan, Motivasyon Otobüsünde öğrencilere seminer eğitimi verdi.

          Motivasyon Otobüsü” projesi, özellikle kırsal bölgelerde yaşayan dezavantajlı çocukların motivasyon, iletişim, teknoloji, liderlik ve girişimcilik yönlerinin geliştirilmesini amaçlamaktadır.

          Eğitim projesi aynı zamanda öğrencilerin kendilerine olan inançları ve çevresiyle olan etkileşimleri artırmayı da hedefliyor.

          Geliştirilen proje kapsamında Erzincan Barosunun girişimleri ile Erzincan’a gelen Motivasyon Otobüsü öğrencilerle bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

          Türk bayrakları ve balon dağıtılarak Motivasyon Otobüsü'ne alınan 35 öğrenci, kendilerine verilen balonlara tüm streslerini doldurup şişirdiler, stres dolu balonları patlatarak seminerde ilk Motivasyon sağlandılar.

          İlkokul, ortaokul ve lise eğitimi alan öğrencilere yönelik uygulanan Motivasyon Otobüsü seminerleri ile öğrencilerimizi sınıf atmosferinden alıp, otobüs içerisinde yeni bir heyecanla, yeni bir yolculuğa çıkardık.

          Bu proje, onların hayatlarında iz bırakacak, kendilerine olan inançları ve çevresiyle olan etkileşimleri daha artacak, algıları yükselecek ve çevresindeki gördükleri her şeye merakla bakacaklar.

          Etkinlikte, nefes alma egzersizleri, motivasyon, iletişim oyunları, kendini ifade etme, etkileşim ve beraberinde robotik uygulamalar; evlerinde anne babalarıyla ve kardeşleriyle oynayabilecekleri oyunlar oynandı, çeşitli stres yenme metotları ile ilgili hareketler yaptıktan sonra beyin jimnastiği ile ilgili hareketler yaptırıldı.

         Çalışmalar sonrasında eğitime katılan öğrencilere pamuk şeker dağıtıldı.

          Yapılan etkinlik ile ilgili olarak bilgi veren Baro Başkanımız Av. Adem Aktürk,

          "Çocuklar bizim geleceğimiz, biz onların her zaman yanındayız.

          Görevi geldiğimiz andan itibaren çocuklarımızın kişisel gelişimine yönelik projeler, etkinlikler yapmaktayız.

          Bugün de Motivasyon otobüsü projemizle sizlerin karşısındayız.

          4 tane köy Okulu'nda bugün programınız var.

          Kütahya Simav’dan Türkiye yola çıkan Motivasyon otobüsünü bugün Erzincan'a getirdik.

          İlk olarak Akyazı İlköğretim Okulu'ndayız.

          Kudret hocamla beraber çocuklarımızın kişisel gelişimine Motivasyonla performansına yönelik bugün etkili iletişim sağlamalarını ilişkin bir program yapıyoruz.

          Çeşitli zihin oyunlarıyla, performans, motivasyon oyunlarıyla bugün güzel bir gün geçireceğiz.

          Çocuklarımıza geleceğimiz olarak baktığımız için, onların gelişimine katkı sağlamak adına biz bu programları organize ediyoruz.

          Bundan sonraki süreçte de çocuklarımızın eğitimine, gelişimine, zekâlarına, performanslarına katkınız devam edecek. Çocuklarımızın kişisel gelişimi için her türlü çalışmayı yapacağız.

          Bizleri kırmayan buraya kadar gelerek eğitim veren Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulunun akademisyenlerinden Öğretim Görevlisi Kudret Armağan hocamıza çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

          Konuşmaların ardından etkinliğe katılan öğrenciler Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk’e teşekkür ettikten sonra, doğal bir kağıda hayallerini yazarak uçak yapıp geleceğe uçurdular.

Av. Adem AKTÜRK
Erzincan Barosu Başkanı

Tarih : 01.10.2019
Görüntülenme : 213 kez görüntülendi


Fotoğraflarakbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama