2018-2019 ADLİ YILINDAKİ STAJ EĞİTİM PROGRAMININ BİTMESİ NEDENİYLE STAJYER AVUKATLARIMIZA YÖNELİK OTLUKBELİ İLÇESİ’NE GEZİ DÜZENLEDİK

          Baromuzun 2018-2019 adli yılındaki staj eğitim programının bitmesi nedeniyle stajyer avukatlarımıza yönelik Otlukbeli İlçesi'ne günübirlik gezi düzenlenmiştir.

          Baro Başkanımız Av. Adem Aktürk'ün de katıldığı etkinlikte 40 stajyer avukatımız doğa ile içiçe bir gün geçirdi.

          Gezi programından önce ikramda bulunulan piknik etkinliğinde, genç meslektaşlarımız yapılan yarışmalar, oyunlar ve müzik eşliğinde keyifli zamanlar yaşadı. 

          Tarihe adını Otlukbeli Savaşı ile yazdıran güzel ilçemizdeki ilk gezimizi, kırmızı rengi ve muhteşem manzarası ile dikkatleri üzerine çeken Otlukbeli Gölü'ne gerçekleştirdik.

          11 Ağustos 1473 tarihinde Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmed  ile Akkoyunlu sultanı Uzun Hasan arasında yapılmış  Otlukbeli Savaş'ının gerçekleştiği yeri gördük.

          Şehitlik Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra eşsiz manzaraya sahip Küçük Otlukbeli Yaylası'ndaki doğa yürüyüşü ile günümüzü tamamladık.

          Doğa güzellikleri, tarihi ve kültürel dokusuyla görülmeye değer iş bu gezimize katılım gösteren stajyer avukatlarımıza teşekkür ederiz.

          Misafirperverliği ve katkıları için Otlukbeli Belediye Başkanı Sayın Yusuf Tektaş'a teşekkür ederiz.

Av. Adem AKTÜRK
Erzincan Barosu Başkanı

Tarih : 08.07.2019
Görüntülenme : 288 kez görüntülendi


Fotoğraflarakbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama