BARO BAŞKANIMIZ AV. ADEM AKTÜRK'ÜN; İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

          İSTİKLAL MARŞI; ULUSUMUZUN YENİDEN DİRİLİŞİNİ, YENİDEN AYAĞA KALKIŞINI ANLATAN BİR DESTANDIR.       

          Tarihin akışını değiştiren Türk Milletinin bağımsızlığa ve mukaddes değerlerine olan inancının destansı anlatımı, her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz eser, İstiklal Marşımızın; 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Milli Marş olarak kabul edilişinin 98’inci yıl dönümünü büyük gururla kutlamaktayız.

          Vatan sevgisini, milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtan İstiklal Marşımız, imkânsızlığın iman ile birleştiği bir dönemde birliğimizi ve aynı istikamette tek bir bayrak altında yaşamamızı sağlayan kilometre taşıdır.

          O yüzden İstiklal Marşı bizim kader, kıvanç ve tasa birliğimizin tercümanıdır. 

          Milletine cesaret vermek amacıyla Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden çıkan İstiklal Marşımız, milletimizin hürriyetine göz dikenlere karşı kadınıyla, erkeğiyle, çocuğu, genci ve yaşlısıyla dillere destan mücadelenin ölümsüzleştiği eşsiz bir eserdir.

          Türk milletinin bağımsızlığına, vatanına ve bayrağına bağlılığını muhteşem bir coşkuyla anlatan Mehmet Akif ERSOY, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılacağına olan inancını millete aşılamıştır

          Ülkemiz; 15 Temmuz'da yeni bir işgal girişimiyle karşı karşıya kalmış, Milletimiz bu hain darbe kalkışmasını İstiklal Marşı ruhuyla, cesaret ve kahramanlıkla bastırmıştır.

          Merhum Mehmet Akif ERSOY'un dediği gibi,  "ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN.” 

          İstiklal Marşımızın kabulünün 98’inci yıl dönümünde; Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, vatanımız uğruna canını feda eden tüm Şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Av. Adem AKTÜRK
Erzincan Barosu Başkanı

 

Tarih : 11.03.2019
Görüntülenme : 67 kez görüntülendi


Fotoğraflarakbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama