BASINA VE KAMUOYUNA

          Son bir iki gündür özellikle sosyal medyada Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun genelde siyasi partileri ve özelde iktidar partisini ziyaretini eleştiren paylaşımlar ve açıklamalar yer almaktadır.

          Birlik Başkanımızın 30 Ocak 2019 tarihinde Rize Barosu’nun daveti üzerine katıldığı programa Erzincan Barosu’nu temsilen katıldık.

          Aynı programa Rize, Giresun, Trabzon, Gümüşhane-Bayburt ve Ordu Baro Başkanlarımız da eşlik ettiler.

          Program kapsamında ilk önce basın toplantısı yapıldı. 

          Akabinde Rize Valisi Kemal Çeper, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Özkan Tavuz, iktidar, ana muhalefet ve muhalefet partileri il başkanlıkları ziyaret edilmiştir. 

          Akşam meslekte 40 yılını tamamlamış meslektaşlarımıza plaketleri verilmiş ve stajını tamamlayan genç meslektaşlarımızın yemin ve ruhsat törenleri gerçekleştirilmiştir. 

          Akşamki törene Artvin ve Erzurum Baro Başkanlarımız da katılmıştır.

          Birlik Başkanımız tüm ziyaretlerinde hukukun üstünlüğünü, hak ve hürriyetlerin önemine vurgu yaptığı gibi, genelde hukuk özelde avukatlık mesleği adına talep ve beklentilerimizi dile getirmiştir. 

          Hükümet ve devlet kavramlarını ayırarak devletimizin yanında olunması gerektiğine işaret ederek, birlik mesajı vermiştir.

          Rize programına ilişkin paylaşımlarda ve eleştirilerde ileri sürülen ithamların gerçeklik ve doğruluk payı olmadığını, Birlik Başkanının eleştiri hakkını mahfuz tutarak yaptığı ziyaretlerin, toplumsal barış ve kucaklaşmaya ilişkin mesajlarının, tam da seçimler öncesinde kutuplaştırmanın, ayrıştırmanın ve ötekileştirmenin önüne geçilmesi amacıyla yapıldığını düşünüyoruz.

          Diyaloğa açık, çözüm odaklı çalışmalarını da destekliyoruz.

          Bizden olmayanı ötekileştirme tutumlarını da kınıyoruz.

          Saygılarımızla.

Av. Adem AKTÜRK
Erzincan Barosu Başkanı


 

Tarih : 06.02.2019
Görüntülenme : 265 kez görüntülendi


Fotoğraflarakbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama