RİZE BAROSU BAŞKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN PROGRAMLARA KATILDIK

          BAROLAR BİRLİĞİ TÜRKİYE’NİN BİRLİĞİDİR
 

          Baro Başkanımız Av. Adem Aktürk, Rize Barosu tarafından tertiplenen program ve törenlere katıldı.


          Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Rize'de, Baro Başkanımız Av. Adem Aktürk, Trabzon Barosu Başkanı Av. Sibel Suiçmez, Rize Barosu Başkanı Av. Ümit Peçe, Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, Ordu Barosu Başkanı Av. Haluk Murat Poyraz ve Gümüşhane Bayburt Barosu Başkanı Av. Serkan Pekmezci ile birlikte basın toplantısı yaptı. 

           TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gültekin Uzunalioğlu ve Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken'in de katıldığı toplantıda konuşan Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği’nin Türkiye’nin birliği olduğunu söyledi. 

          Feyzioğlu, “Türkiye Barolar Birliği’nin her faaliyetinde, her söyleminde Türkiye’nin birliğinin öne çıkarıldığını, Türkiye’nin taşıyıcı sütunlarının sahiplenildiğini görürsünüz. 

          Türkiye milli birliğini, beraberliğini, vatanı ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü muhakkak surette korumak ve güçlendirmek zorundadır. 

          Nasıl ki bizim çatımızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmazsa olmaz, baroların da birliğini sağlayacak olan Türkiye Barolar Birliği’dir. O çatıdır. Bu çatıya her zaman sahip çıkan barolarımızı burada şükranla ifade etmek istiyorum” dedi. 

          Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Feyzioğlu, “Ziyaretimin çok özel bir amacı var. Meslektaşlarımızla, baro başkanlarımızla kucaklaşmak. Biz bir araya geldiğimizde istişare ederiz. İstişarelerimizden çok doğru sonuçlar çıkartırız. Sıfır hatayla yürürüz. Günü tahlil eder, geleceğe adımlarımızı planlayarak atarız. Biz öyle bir aileyiz ki birbirimize arkamızı döndüğümüzde biliriz ki arkamız sağlamdır, sırtımızı dayarız, en önemlisi budur.” dedi.

          RİZE VALİSİ KEMAL ÇEPER’İ ZİYARET ETTİK 

          Baro başkanlarıyla birlikte Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Özkan Tavuz’u ziyaret ettik.

          RUHSAT VE MADALYA TÖRENİNE KATILDIK

          Rize Barosu bünyesinde meslekte 40’ncı yılını dolduran avukatlara madalyalarını takdim ettik, mesleğe yeni başlayan avukatların yemin ve ruhsat törenine katıldık.

          Törende konuşan Baro Başkanımız Av. Adem Aktürk, “Erzincan’dan kucak dolusu sevgiler ve meslektaşlarımızın selamlarını getirdim. Öncelikle misafirperverliği adına Rize Barosu Başkanı ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Meslek büyüklerimize uzun ömürler, genç meslektaşlarımıza başarılar dilerim.” Dedi.

          İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİK

          Yapılan törenin ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu başkanlığında meslek sorunları, güncel gelişmeler ve yapılması planlanan yargı reformu ile alakalı görüş alışverişinde bulunduk.

          Misafirperverliği adına Rize Barosu Başkanı Av. Ümit Peçe ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz.

Av. Adem AKTÜRK
Erzincan Barosu Başkanı

Tarih : 04.02.2019
Görüntülenme : 131 kez görüntülendi


Fotoğraflarakbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama